Profesionální přístup

Zubní ordinace Finedent se zaměřuje na poskytování zubní péče v centru Prahy pomocí nejaktuálnějších postupů a moderních přístrojů. Naším cílem je poskytování zcela bezbolestného ošetření v příjemném a přátelském prostředí.

Lékaři Finedentu s vámi nejdříve proberou povahu onemocnění a navrhnou vám nejlepší možnosti řešení, ze kterých si vyberete dle vašich představ.

Moderní technologie

Pomocí lupových brýlí a operačního mikroskopu provádíme široké spektrum zubních zákroků včetně implantací, ošetřování komplikovaných průběhů kořenových kanálků a estetické stomatologie.

Dosažení takovéhoto zvětšení nám umožňuje zajistit maximálně precizní a dlouhotrvající výsledek ošetření a tím i vaši úplnou spokojenost.

Čekárna

  • Šedé výplně (amalgámy)

Používání šedých výplní (amalgámů) je v dnešní době již na ústupu, a to jak z estetických, tak z celé řady funkčních důvodů. Stále se ale vyskytují situace, ve kterých je amalgám nezastupitelný. Na našem pracovišti používáme nadstandardní, tzv.: non-gamma 2 amalgámy, které mají vylepšené složení. Na rozdíl od klasických amalgámů v ústech nečernají, jsou šetrnější k zubním tkáním a déle vydrží.

  • Bílé výplně

Fotokompozity

Nejméně agresivní metoda. Díky unikátním vlastnostem fotokompozitních materiálů je zapotřebí odstraňovat daleko méně zubních tkání než u výplní jiných. Jde o nejvíce estetický druh výplně. S využitím široké barevné škály je po zhotovení výplň prakticky nerozeznatelná od přirozeného zubu. Za pomoci práce s operačním mikroskopem a lupovými brýlemi je možné s jistotou odstranit jen nevratně poškozené zubní tkáně a eliminuje se riziko narušení sousedních zubů. Zhotovení výplně je náročnější na technologii i čas, při správném provedení má však trvanlivost vyšší než amalgámy.

Skloionomerní výplň

Nejčastěji se užívá jako alternativa za výplň fotokompozitní v případech, kdy ji z technického hlediska není možné zhotovit. Jde například o výplně na špatně přístupných zubech moudrosti, či u dětí, kde je nutné provést ošetření co nejrychleji. Barevná škála je zde menší než u fotokompozitních výplní. V zadním úseku chrupu je však tato výplň stále uspokojivá. Odolnost skloionomerů je nižší, a bývá proto potřeba je po čase doplnit.