Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /www/doc/www.stomatologie-dentalnihygiena.cz/www/core/xpdo/om/xpdoquery.class.php on line 695
Chirurgie a zubní implantáty - Stomatologické ošetření pro děti a dospělé Finedent v Praze.

Chirurgie a zubní implantáty

Spolehlivá stomatologická péče

Postaráme se kompletně o náhradu vašich chybějících zubů, zajistíme léčbu zánětlivých onemocnění, zánětů, trhání zubů a jsme specialisté i na složitější stomatochirurgické zákroky.

Chcete-li vylepšit svůj úsměv, svěřte se do rukou našich specialistů, kteří mají skvělé výsledky a dlouhodobé zkušenosti. Sídlíme v centru Prahy a vstupní prohlídka je pro nové pacienty zcela ZDARMA.

Důraz na estetiku

Při úpravě zubů a rozsáhlejších chirurgických zákrocích jde kromě profesionálního ošetření i o estetickou stránku zákroku.  Dbáme na to, abyste s finálním výsledkem byli maximálně spokojeni.

Zubní lékař a zubní technik již při samotném navrhování implantologického ošetření promýšlejí a plánují konečný výsledek estetické práce. Snaží se naplnit vaše očekávání dokonalého úsměvu.

Implantáty ve vašich ústech jsou pod naším provedením k nerozeznání od pravých zubů. Pracujeme totiž s vysoce kvalitním a řadu let vyzkoušeným implantačním systémem italské výroby: BT-LOCK.

S ním jsme schopni ošetřit:

 • jednotlivé defekty
 • mnohočetné defekty pomocí klasických válcovatých implantátů
 • mnohočetné defekty pomocí fixních protetických náhrad

Rovněž nabízíme miniimplantáty k vylepšení držení a stabilizace snímatelných zubních náhrad, které jsou finančně dostupné.

Implantáty

Zubní implantáty dokonale nahradí chybějící zuby. Jde o desetiletí prověřenou metodu, díky které získáte zpět neodolatelný úsměv.

Pod zubním implantátem si představte šroub, který je nejčastěji vyroben z technicky čistého titanu nebo jeho slitin s vhodnými biochemickými vlastnostmi. Můžete se setkat i s implantáty ze zirkoničité keramiky.

Implantáty se zavádí přímo do čelní kosti. Jejich horní část tvoří v ústech pilíř, na který se připevňuje umělá zubní korunka či můstek.

Nechcete-li se trápit se snímatelnými náhradami, jsou implantáty skvělé řešení. Umí je plnohodnotně nahradit. Jejich pomocí lze rovněž vylepšit funkčnost snímatelných zubních náhrad jak v horní, tak v dolní čelisti. 

Jak probíhá zákrok

 • Zákrok probíhá v naší ordinaci na stomatologickém křesle s lokální anestezií
 • Operace trvá přibližně 45 minut
 • Po operaci můžete odejít domů
 • Za 1 – 2 týdny vám vyndáme stehy

Rekonvalescence není zdlouhavá. Hojení po operaci je rychlé a ve většině případů bez komplikací. Lze jej srovnat s hojením po vytržení zubu. Pouze při rozsáhlejším zásahu do dutiny ústní můžete být několik dní drobně omezeni v obvyklém způsobu života. 

Navýšení kosti - Augmentace Sinus lift

Zubní implantáty vám zjednoduší život a zaručí dostatečný komfort při každodenních činnostech. V některých případech je však nelze použít. Například pokud je v místě implantace nedostatek kosti.

Tento problém vyřeší plastická operace – sinus lift. Během ní se dolní část čelistní dutiny vyplní speciální augmentačním materiálem. Nejčastěji umělou hovězí kostí (deproteinizovaným telecí kostní granulát). Je-li to možné, použije zubař přímo váš kostní transplantát. Organismus ho za určitou dobu vstřebá a přemění ve vlastní kost.

Pomocí těchto zákroků zajistí zubař požadovaný objem kosti pro zavedení zubního implantátu. Podle nabídky zbytkové kosti lze současně s operací sinus lift zavést i zubní implantáty. Tvorba nové kosti a vhojování implantátů probíhají současně. V opačném případě se tento výkon provádí ve dvou fázích.

Jak probíhá operace:

 • trvá 90 až 120 minut
 • ambulantně v naší ordinaci
 • v lokální anestezii
 • řez je veden v ústech a kromě vpichů pro místní znecitlivění je zcela bezbolestný

Po zákroku bez problémů odejdete domů. Během hojení se nemusíte obávat výrazných obtíží, jizev ani deformací. Rekonvalescence trvá zhruba 1 týden.

V případě, že se na krku nebo tváři vytvoří otok či se pod kůží vytvoří krevní výron, což je velice výjimečné, lékař vám vystaví potvrzení o pracovní neschopnosti.

Samotné implantáty a nová kost se hojí následujících 9 až 12 měsíců. Po celou tuto dobu můžete nosit provizorní zubní náhradu.

Vytažení zubů moudrosti

Se zuby moudrosti má problémy až 80 % lidí. Jde o nejzadnější zuby v dutině ústní, proto je v tom případě velice důležitá dentální hygiena, jelikož se v nich nejčastěji usazují nečistoty, které způsobují zubní kazy a záněty. Zároveň znesnadňují čištění sousedních zubů.

Tyto stoličky jsou rovněž častou příčinou nerovných zubů, protože na ně tlačí, a tím je deformují.

Jsou tedy mnohdy nadbytečné, a proto doporučujeme jejich odstranění.

Jde o běžný zákrok, se kterým mají naši zubaři bohaté zkušenosti. Pokud vás zuby trápí, objednejte se do naší ordinace, kde vám rychle a zkušeně od problémů pomůžeme.

Proč se objednat do ordinace Finedent

 • Krátké lhůty na objednání
 • Lékaři a dentální hygienistka s několikaletou odbornou praxí
 • Příjemné prostředí na Praze 2 – dobrá dostupnost MHD
 • Moderní špičkové vybavení zajišťující komfort pacientů
 • Ordinační hodiny i v sobotu

Jméno a příjmení

E-mail

Váš dotaz